Wielkopolskie tradycje na nowo
W Grodzisku seniorzy w wyjątkowy sposób postanowili świętować wielkopolską tradycję obchodzenia andrzejek. Liderki Ala i Regina zaprosiły grodziskich seniorów (i nie tylko) na trzy wyjątkowe wydarzenia.
1. Seniorki zorganizowały wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowego (klasa gastronomiczna) warsztaty kulinarne, podczas ktorych przygotowywano ciastka z wróżbami oraz przekąski, które serwowane były podczas senioralnej andrzejkowej potańcówki. Spotkania sprzyjały integracji międzypokoleniowej, ale także wzajemnej edukacji.
2. 28 listopada odbyła się senioralna potańcówka andrzejkowa podczas której seniorzy w uroczystej odsłonie spędzili kilka wspólnych chwil na wspólnej zabawie i relaksie. Przy wsparciu kadry Promessy seniorzy w klimatycznie przygotowanej sali, wspólnego kultwowali andrzejkowe zwyczaje. Zabawa andrzejkowa łączy tradycję, kreatywność i radość, zapewniając seniorom niezapomniane wrażenia. Jest to też idealna okazja, by wspólnie celebrować magiczny czas jesieni!
3. Po intensywności związane z imprezą seniorzy następnego dnia wzięli udział w pokazie masażu gorącymi kamieniami. Masaż gorącymi kamieniami to wyjątkowy rodzaj terapii relaksacyjnej i leczniczej, który łączy tradycyjne techniki masażu z właściwościami termicznymi naturalnych kamieni.
Tradycja, międzypokoleniowość, wspólnota i relaks to hasła, na których oparta została praca inicjatywna Ali i Reginy. Czy może być coś bardziej wartościowego niż możliwość samorealizacji, budowania relacji oraz wspierania innych?
Projekt Obecność czyli seniorzy partycypują 2024 dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025. Edycja 2024.
Projekt objęty Patronatem Honorowym Starosty Leszczyńskiego, Starosty Kościańskiego oraz Starosty Grodziskiego.
Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.